Tuomas Holopainen

8. července 2011 v 20:50 | Jtzkatka3 |  Osobnosti - HudbaV jednom rozhovoru uvedl, že první skvělou věcí, kterou si pamatuje, bylo když dostal svůj první komiks s Kačerem Donaldem když mu byly 3 roky. Další byla v sedmi letech když poprvé četl Pána Prstenů. Tuomas byl velice bystré dítě, ale velmi brzy ho všechno začalo nudit, protože se učil věci mnohem rychleji než ostatní děti.
Po většinu svého teenagerovského období byl "osamělým vlkem". Nejraději seděl doma a četl si své fantasy knížky. Nedokáže si vzpomenout, že by byl někdy na diskotéce nebo něco podobného.
Jeho hudební kariéra začala v sedmi let, když ho maminka poslala na hodiny klavíru.
Na hudební škole měl jako hlavní předmět klarinet a jako vedlejší předmět klavír. Zná základy hudební teorie a orientuje se v notách. Na klarinet hrál téměř 10 měsíců na vojně ve vojenské kapele. Po té už se ho ani nedotkl.
Když bylo Tuomasovi šestnáct, tak začal hrát poprvé na keyboard v Dismal Silence, což byla místní kapela v Kitee.
V roce 1995 hrál v Darkwoods my Bethrothed, ale byl zde pouze jako nájemní muzikant a ne jako řádný člen. Někdy v té době složil outro k "Heirs of the Northstar", "A New Heaven a New Earth".
Začal hrát i v kapele kolem Teemu Kautonena - Nattvidens Gra°t. Natočil s nimi 2 alba.
Tuomas začal cítit, že to pro něj není to pravé, protože ačkoliv hrál ve dvou kapelách ani v jedné mu nebylo dovoleno, aby se podílel na tvorbě songů, byl prostě jen nájemní hráč.
Nápad na svůj vlastní projekt se zrodil v červenci 1996 o půlnoci, když Tuomas trávil noc s přáteli u táborového ohně. Zatím ještě neměl vymyšlený název Nightwish, ale představa byla jasná: akustická mood music s kytarou, flétnou, keyboardem a zpěvem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VerčaTHčka VerčaTHčka | Web | 28. července 2011 v 0:36 | Reagovat

čau SB, zase comeback? :D paráda, konečně! :-D  sem ráda ;) jenom ti chci říct že od 31.7. nejsem na blogu k zastižení, odlétám na dovolenou ;) vrátím se cca 11.8. ;) hezký zbytek prázdnin ;) pp

2 *_Martíí_* *_Martíí_* | Web | 6. srpna 2011 v 21:23 | Reagovat

Ahojky, na mém blogu probíhá Náběr Affs
Jestli máš zájem, přihlaš se zde:http://nassvetholek.blog.cz/1108/naber-affs#komentare

Budu se těšit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.