In Extremo

8. července 2011 v 17:37 | Jtzkatka3 |  Kapely


In Extremo (zkráceně InEx, nebo jednoduše IX) začala původně jako dva oddělené projekty; bezejmenná skupina hrající čistě středověkou hudbu, a rocková kapela. Časem se dostali do povědomí častými vystoupeními na středověkých trzích, kde hráli své akustické písně. V průběhu nahrávání v roce 1995, Michael Rhein (alias Das Letzte Einhorn, tj. Poslední Jednorožec) založil projekt In Extremo.

Zakládající členové byli Das Letzte Einhorn, Flex Der Biegsame, Conny Fuchs (která opustila kapelu před vydáním z důvodů těhotenství a byla nahrazena Dr. Pymontem) a Sen Pusterbalg (kterého krátce po oficiálním vydání nahradil Yellow Pfeiffer, tj. Žlutý Dudák). Původní složení rockové části bylo Thomas Der Münzer, Der Morgenstern (tj. Ranní hvězda) a Die Lutter.
V srpnu 1996, začali pracovat na prvním albu In Extremo, které již obsahovalo dvě rockové skladby. Protože nedostalo oficiální název, začalo se mu řikat In Extremo Gold, díky zlatému obalu. V únoru 1997, bylo album stejně jako singl Der Galgen rychle vyprodáno na středověkých trzích.
In Extremo koncertovali odděleně jako středověká a rocková kapela až do 29. března 1997, kdy proběhl jejich první společný koncert. Od té doby, uznávají toto datum jako datum založení In Extremo, oficiálně se však oba projekty spojily až 11. ledna 1998. Jejich první velký koncert pak proběhl v dubnu 1998 na zámku Rabenstein v Brandenburgu.
důležitou roli nástroje jako dudy, loutny apod. Kapela je známá častým využívaním pyrotechnických efektů při svých vystoupeních.
První album In Extremo, které vzbudilo opravdový zájem bylo Verehrt Und Angespien. Vydobylo si v te době senzační jedenácté místo v německém žebříčku. Následující album, Sünder Ohne Zügel, pak získalo místo desáté. Nejvíce úspěchu sklidili s albem 7; které skončilo dokonce na třetím místě. Video k singlu Küss Mich bylo velmi často promítáno na německých hudebních kanálech.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.